Ieeja biedriem

Meklēt

 

 

 

  

 

 

 

 

Ziņas 

07.01.2011

VID un LPUA paraksta sadarbības vienošanos par godīgas konkurences un nodokļu nomaksas veicināšanu nozarē

Informāciju sagatavoja Valsts ieņēmumu dienesta Komunikācijas nodaļa

 

Latvijas Republikas Valsts ieņēmumu dienests

 

Smilšu iela 1, Rīga, LV-1978; tālrunis: 67028691, 67028695; fakss: 67028692; e-pasts komunikacija@vid.gov.lv

 

INFORMĒ

 

Valsts ieņēmumu dienests un Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācija paraksta sadarbības vienošanos par godīgas konkurences un nodokļu nomaksas veicināšanu nozarē

 

Šodien, 2011.gada 7.janvārī, Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) ģenerāldirektore Nelija Jezdakova un Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācijas  valdes priekšsēdētājs Visvaldis Trokša ir parakstījuši sadarbības vienošanos, lai cīnītos ar izvairīšanos no nodokļu nomaksas un veicinātu godīgu konkurenci poligrāfijas nozarē.

 

Divpusējās vienošanās mērķis ir mazināt poligrāfijas nozarē strādājošo komersantu izvairīšanos no nodokļu nomaksas, īpaši „aplokšņu algas” izmaksas, tādējādi samazinot negodīgas konkurences iespējas šajā nozarē.

 

Kopumā Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācijā šobrīd ir 43 biedri.

 

Vienošanās stājas spēkā no tās parakstīšanas brīža un ir spēkā tik ilgi, kamēr Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācija atbilst noteiktiem kritērijiem, ko nosaka vienošanās, tai skaitā, asociācijā esošo komersantu skaits ir ne mazāks kā 30 poligrāfijas nozarē strādājošo komersantu, vienošanās parakstīšanas brīdī piecdesmit procentiem asociācijā esošo komersantu darbiniekiem aprēķinātie vidējie mēneša darba ienākumi nav mazāki par 340 latiem, un asociācijas biedru kopumā samaksātie nodokļi (bez pievienotās vērtības nodokļa) 2010.gadā vidēji uz vienu apgrozījuma latu nav zemāki par 0,06 latiem. Lai vienošanās paliktu spēkā, arī pēc sešiem mēnešiem kopš vienošanās parakstīšanas visiem asociācijas biedriem ir jāatbilst šiem kritērijiem.

 

Asociācija apņemas sniegt informāciju VID par metodēm, kādas atsevišķi komersanti izmanto ar mērķi izvairīties no nodokļu nomaksas, kā arī ar to saistītajiem pārkāpumiem, vērst VID uzmanību uz poligrāfijas nozari skarošām jomām, kurās būtu nepieciešami aktīvāki VID nodokļu kontroles pasākumi, kā arī sniegt VID citu asociācijas rīcībā esošo informāciju, kas varētu būt noderīga VID nodokļu administrēšanas procesā.

 

Savukārt VID, ņemot vērā asociācijas sniegto informāciju, no savas puses apņemas izstrādāt un pielietot efektīvas nodokļu administrēšanas metodes, lai mazinātu poligrāfijas nozarē strādājošo komersantu izvairīšanos no nodokļu nomaksas. Tāpat VID apņemas asociācijas sniegto informāciju par konkrētiem nodokļu nemaksāšanas faktiem izmantot nodokļu administrēšanas procesā nekavējoties, uzskatot, ka sniegtajai informācijai ir augstas ticamības pakāpe. Bez tam, VID apņemas ne retāk kā reizi ceturksnī asociācijas biedriem sniegt informāciju par to darījumu partneriem, kuri pēc VID rīcībā esošās informācijas ir uzskatāmi kā riskanti nodokļu maksātāji.

 

Šī ir jau septītā VID un uzņēmēju asociācijas parakstīta vienošanās ar mērķi kopīgi cīnīties ar izvairīšanos no nodokļu nomaksas un „aplokšņu algām”, kā arī veicināt godīgas konkurences apstākļus. Pirmā šāda veida vienošanās tika parakstīta 2010.gada 31.augustā ar Latvijas logu un durvju ražotāju asociāciju.

           

Kopumā VID ir uzrunājis vairāk kā 70 dažādas uzņēmēju asociācijas, no kurām vairāk nekā divdesmit ir atsaukušās un ir notikušas tikšanās ar 19 nozaru asociāciju pārstāvjiem. Šādas sadarbības vienošanās pēc sākotnējām sarunām VID plāno noslēgt ar visām nozaru asociācijām, ar kurām ir notikušas tikšanās un kuras ir atsaukušās uz VID aicinājumu savstarpēji aktīvi sadarboties, tādējādi tām ir sagatavoti un nosūtīti izskatīšanai vienošanās par sadarbību projekti.

 

07.01.2011.

 

VID Komunikācijas nodaļa                                         Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācija

(tel. 67028691, 67028695, 29350642, 26558389)      izpilddirektore Ieva Bečere

                                                                                    (tālr. 67282447, ieva@lpua.lv)