Ieeja biedriem

Meklēt

 

 

 

  

 

 

 

 

Sporta svētki 

 

Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācijas

 

14. Sporta svētki

Atpūtas bāze „RADI”

pie Cieceres ezera (www.radi.lv)

2011. gada 30.- 31. jūlijs

Sporta svētku programma

 

 

Sestdiena, 30. jūlijs

9:00–10:00       Iebraukšana, iekārtošanās

10:00               Dalībnieku parāde

10.30–18:00    Komandu sacensības saskaņā ar spēļu grafiku, ieskaitot pusfinālus un finālus.

10:00–18:00     Paralēli notiek sacensības individuālajos sporta veidos.

13:00–15:00     Pusdienas 

15:00–19:00     Stafete

19:00–20:00     Virves vilkšana

19:00–21:00     Vakariņas

22:00–23:00     Apbalvošana, svinīgs sporta spēļu noslēgums

no 23:00           Balle

 

Svētdiena, 31. jūlijs

9:00–11:00       Brokastis

12:00               Mājupceļš

 

 

LPUA Sporta svētku nolikums

 

DALĪBNIEKI: Sporta svētkos ar savam komandām piedalās LPUA dalīborganizācijas un ar iespiedprodukcijas ražošanu, iekārtu un materiālu piegādēm saistītu uzņēmumu darbinieki un viņu uzaicinātas personas (ģimenes locekļi, draugi), par kuriem ir samaksāta dalības maksa.

Dalībnieki, sportojot un atpūšoties, ir atbildīgi par savu un savu bērnu drošību un veselību. Dalībnieki var startēt vairākos sporta veidos, taču sacensību programma tiek izveidota, pieņemot, ka dalībnieks startē tikai vienā sporta veidā, jo komandu un individuālo sporta veidu sacensības notiek paralēli. Sastādot sporta spēļu grafikus, sportistu aizņemtība citā sacensību disciplīnā netiks ņemta vērā.

Katrs dalībnieks, par kuru ir samaksāta dalības maksa, saņems aproci, kura jāapliek ap roku un jāsaglabā visu sporta spēļu laiku. Tiesneši pirms katras komandu sporta veidu sacensību disciplīnas to pārbaudīs un atļaus piedalīties tikai tiem dalībniekiem, kuriem ap roku ir aproce.

Katrā komandu sporta veidā ir jābūt komandas kapteinim, kurš vienīgais ir pilnvarots sarunām ar tiesnešiem un sporta spēļu organizatoriem. Komandai uz spēles laukumu vai starta vietu jāierodas ne vēlāk, kā 3 minūtes pirms sporta spēles sākuma. Spēles tiesnesis komandai var atļaut startēt, ja trūkst viena dalībnieka. Tiesnesis ir atbildīgs, ka tiek ievērots noteikums par komandām noteiktā minimālā dāmu skaita ievērošanu.

Individuālajos sporta veidos var piedalīties ne tikai spēļu dalībnieki, bet arī viesi.

 

LAIKS: No 2011. gada 30. jūlija plkst. 10.00 līdz 31. jūlija plkst. 12.00

VIETA: Brocēni, Lielciecere, atpūtas bāze „Radi” (sk. www.radi.lv)).

 

SPORTA SPĒĻU ATKLĀŠANA: 30. jūlijā plkst. 10.00. Jāpiedalās visām komandām, maksimāli izmantojot savas komandas nosaukumu, simboliku, un citu atribūtiku. Apģērbs - pārstāvētās komandas tērps.

 

Sporta svētku programmā iekļautie sporta veidi:

 

Komandu sporta veidi

1. strītbols

2. tautas bumba

3. tāllēkšana (atmuguriski)

4. futbols

5. volejbols

6. virves vilkšana

7. stafete

8. hokejs

 

P. S. Sporta spēļu dalībniekiem un viesiem būs iespēja piedalīties dažādās individuālajās sporta spēlēs, to katrs varēs izlemt uz vietas. Komandu sporta veidiem saskaņā ar pieteikumiem, notiks izloze un tiks sastādīts spēļu grafiks.

 

Individuālie sporta veidi

(Iespējami arī iepriekš neizziņoti pārsteigumi!)

 

1.

Baļķa mešana

Spēks un tehnika! Sacensība gan vīriešu, gan sieviešu ieskaitē (mazāks baļķis). Baļķis jāmet tālumā, turot to aiz viena gala. Attālums tiek mērīts no mešanas līnijas līdz tuvākajam baļķa galam. Pārkāpta mešanas līnija - diskvalifikācija. Uzvar stiprinieks un stipriniece, kuri aizmetuši baļķi vistālāk.

2.

Bumbas pavēlnieks

Tehnika un virtuozitāte! Ļoti vienkārša spēle - cik reizes Tu vari uzsist futbola bumbu gaisā ar jebkuru ķermeņa daļu, nenolaižot bumbu zemē? Uzvar sportists, kurš to var visvairāk. Katram dalībniekam ir 2 piegājieni, no kuriem ieskaita labāko.

3.

Kameru velšana

Sadarbības un vestibulārā aparāta pārbaude pāriem! Sacensība pāriem. Pārim uz laiku jāveic distance. Distances 1/2 daļu viens dalībnieks veļ kameru, kurā iekšā atrodas otrs dalībnieks. Lai skatītājiem jautrāk - otru distances 1/2 daļu pāris mainās vietām. Uzvar ātrākais (laikam jau  mazāk aprrrreibušais) pāris!

4.

Kalēja "krikets"

Precizitāte un domu spēks! Jādarbojas būs ar āmuru garā kātā, sitot pa bumbu, kā kriketā! Bumba tiek novietota uz starta līnijas. Laukumā ir 3 "vārti", caur kuriem jātrāpa bumba. Bumba jātrāpa vārtos no norādītās puses. Dalībnieks, kurš/a ar vismazāko sitienu skaitu un visātrāk (ja vienāds sitienu skaits, tiek mērīts laiks), izdabū bumbu cauri visiem vārtiem - uzvar! Laiks tiek apturēts kolīdz bumba šķērso pēdējos vārtus.

5.

Ikara pirmie soļi

Ātrums (trasē un spējā apgūt jauno)! Vai Tu zini, kas ir paraplāns? Dalībniekam ir jāspēj pacelt spārns lidošanas pozīcijā un vadot to jānoskrien iezīmētais attālums. Uzvarētāju noteiks pēc noskrietā attāluma un cīnoties ar spārnu pavadītā laika. Pirms tam būs iespēja patrenēties un saņemt instrukcijas pie profesionāla pilota - instruktora no kluba "Adrenalīns"

6.

Kājām gaisā

Drosme un ātrums pāriem! Šī ir slapja padarīšana - viens dalībnieks iekāpj kajakā, otrs blakus un abi dodas ūdenī (dziļums ~līdz 1,5m). Laivā esošā dalībnieka uzdevums ir apgāzties un atgriezties virspusē (ar vai bez komandas biedra palīdzības). Uzvar tas pāris, kuru laiva ar iekšā esošu dalībnieku izpilda visvairāk "eskimosa" apgriezienus minūtes laikā!

 

 

Bērniem pedagoga vadībā būs iespēja zīmēt, līmēt, veidot un citādi mākslinieciski un sportiski izpausties.

Individuālajos sporta veidos bērni līdz 14 gadu vecumam tiks vērtēti atsevišķā ieskaitē.

 

Sporta veidu noteikumi

 

Uzmanību: spēļu laiks un izspēles kārtība var mainīties atkarībā no pieteikto komandu skaita. Izmaiņu gadījumā precīzi laiki un izspēles noteikumi būs pieejami sporta spēļu norises vietā.

 

STRĪTBOLS. Sacensības notiek atbilstoši strītbola noteikumiem. Spēles laiks: apakšgrupās - 7 min. fināla spēlēs ­10 min. Pārtraukums starp spēlēm - 3 min. Spēles notiek komandu izlozētās apakšgrupās. No katras apakšgrupas 1. un 2. vietu ieguvēji spēlē ar otras grupas uzvarētājiem (apakšgrupas 1. vietas uzvarētājs spēlē ar otras grupas 2. vietas komandu, zaudētājs izkrīt no turpmākās cīņas). Komandā uz laukuma 3 spēlētāji, no tiem vismaz viena ir dāma. Rezervē 1-2 spēlētāji.

VOLEJBOLS. Sacensības notiek atbilstoši pludmales volejbola noteikumiem uz 9 x 18 m smilšu laukuma. Spēles notiek komandu izlozētās apakšgrupās līdz 15 punktiem setā un līdz 2 setu uzvarai. No katras apakšgrupas 1. un 2. vietu ieguvēji spēlē ar otras grupas uzvarētājiem (apakšgrupas 1 vietas uzvarētājs spēlē ar otras grupas 2 vietas komandu. Zaudētājs izkrīt no turpmākās cīņas). Komandā uz laukuma 5 spēlētāji, no tiem vismaz viena ir dāma, rezervē 2 spēlētāji. Spēle notiek ar pludmales volejbola bumbu.

FUTBOLS. Sacensības notiek atbilstoši futbola noteikumiem. Spēlētajiem kājās nedrīkst būt speciālie āra futbola apavi. Spēles notiek izlozētās apakšgrupās. Komandā uz laukuma 6 spēlētāji un vārtsargs. Rezervē 2 spēlētāji.

TAUTAS BUMBA. Sacensības notiek pēc tautas bumbas noteikumiem ar volejbola bumbu. Spēle iesākas ar vienu piespēli pāri pretinieka komandai. Dalībnieces, kurām trāpa ar bumbu bez atsitiena iet ārā no laukuma. Pieļaujamas tikai trīs saspēlēs pāri pretinieka komandai. Komandā 6 dāmas, 2 rezervē. Spēles notiek izlozētās apakšgrupās, pēc tam no katras apakšgrupas 1. un 2. vietas ieguvēji turpina spēlēt play off turnīrā (apakšgrupas 1. vietas uzva­rētājs spēlē ar otras grupas 2. vietas komandu, zaudētājs izkrīt no turpmākās cīņas). Spēles laiks 2 x 6 min., ja visi spēlētāji netiek izsisti ātrāk. Laukums 9 x 18 m.

 

TĀLLĒKŠANA. Sacensībās piedalās 6 dalībnieki: 3 dāmas un 3 kungi, kuri lec no vietas atmuguriski cits aiz cita. Uzvar komanda, kura veikusi vislielāko summāro attālumu.

 

VIRVES VILKŠANA. Sacensības notiek pēc izlozēta grafika tikai ar sporta apaviem, nedrīkst būt speciālie apavi (zābaki un futbola apavi). Sacensības notiek, atbilstoši virves vilkšanas noteikumiem. Katrā komandā 6 spēkavīri un vēl 2 rezervē.

 

STAFETE. Komandā startē 5 cilvēki, no tiem vismaz viena ir dāma. Uzdevums ir veikt šķēršļu un atjautības trasi ar virvju izmantošanu, ūdens joslas pārvarēšanu, komandas sadarbības prasmju pārbaudīšanu un pārsteiguma elementiem. Uzvar komanda, kura visātrāk veic distanci, precīzi izpildot uzdevumus.

HOKEJS. Sacensības notiek apakšgrupās, uz 9 x 18 m liela zālāja laukuma. Komandā uz laukuma 4 spēlētāji, ieskaitot spēlējošo vārtsargu, kā arī 1 rezervists. Komandā ir vismaz 1 dāma. Spēles laiks: 2 x 3 min., pusfināla un fināla spēlēs 2 x 5 minūtes, bet neizšķirta gadījumā – papildlaiks 5 minūtes, tad (ja rezultāts joprojām neizšķirts) 5 soda metieni ar izgājienu viens pret viens ar vārtsargu (bullīti). No katras apakšgrupas 1. un 2. vietas ieguvēji turpina spēlēt play off turnīrā (apakšgrupas 1. vietas uzva­rētājs spēlē ar otras grupas 2. vietas komandu, zaudētājs izkrīt no turpmākās cīņas.

 

Vērtēšana

 

Katra sporta veida rezultātus vērtē tiesnesis. Tiesnešu brigādi vada galvenais tiesnesis. Informācija par spēļu rezultātiem regulāri tiks ziņota pa skaļruņiem un tiks izlikta informācijas stendā.

Nav obligāta līdzdalība visos komandu un individuālajos sporta veidos. Kopvērtējumā tiks ņemti vēra seši labākie komandu sporta veidu rezultāti. Katrs uzņēmums drīkst startēt komandu sporta veidos ar vairākām komandām. Kopvērtējumā katrā sporta veidā tiks ņemts vērā tikai vienas komandas rezultāts – tās, kura ieņem turnīra tabulā augstāko vietu.