Lessebo Paper, Bonnier Books un Livonia Print paziņo par jaunu videi draudzīgu papīru grāmatu drukai

Ar rokas spiedienu sadarbību apstiprina Lessebo Paper izpilddirektors Jenss Olsons (no kreisās), Livonia Print valdes priekšsēdētājs Tronds Eriks Isaksens un Bonnier Books ražošanas direktors Markuss Guldstrands

Lai samazinātu drukāto grāmatu oglekļa pēdas nospiedumu, Zviedrijas papīrfabrika Lessebo Paper sadarbībā ar izdevniecību Bonnier Books un Latvijas tipogrāfiju Livonia Print laidusi klajā jaunu zaļās kvalitātes papīru augstas kvalitātes iespiedprodukcijas izgatavošanai Livonia Zero Offset.

Zviedrijas papīrfabrika Lessebo Paper aktīvi strādā, lai samazinātu savu negatīvo ietekmi uz vidi. Tās produkcija ir viena no videi draudzīgākajām papīra tirgū gan izmantojamo izejvielu, gan CO2 emisiju samazināšanas ziņā. Papīrfabrika izmanto tikai atjaunojamo elektroenerģiju un atbildīgi apsaimnieko ūdens resursus.

Trīs uzņēmumu iniciatīvas rezultātā izstrādāts augstām ekoloģiskajām prasībām atbilstošs jaunas kvalitātes papīrs. Tonnas Livonia Zero Offset by Lessebo Paper saražošana rada tikai 25 kg CO2 , kas ir ievērojami mazāk nekā vidēji Eiropā. Visas celulozes un papīra ražošanas procesā radušās CO2 emisijas tiek kompensētas, izmantojot Zelta standarta projektu.

Lessebo Paper Livonia Zero Offset ir balts, nekrītots papīrs, kas pieejams 100–140 g/m2 gramāžā. Tam ir zelta līmeņa Cradle to Cradle® (no šūpuļa līdz šūpulim) un FSC® sertifikāti. Lai nodrošinātu maksimāli labu lasāmību, jaunajai papīra šķirnei ir raupja virsma un augsta necaurredzamība. Daļa produkcijas ir īpaši izstrādāta tā, lai grāmatai piešķirtu patīkamu biezumu un svaru. Turklāt Lessebo Paper Livonia Zero Offset ir paredzēts iespiešanai uz augstas veiktspējas iespiedmašīnām, un pasūtītāji to var iegādāties gan ruļļos, gan loksnēs. Papīrs tiek ražots Zviedrijā no vietējas izcelsmes izejvielām.

“Mūsu nozarei ir jārāda ceļš uz ilgtspējīgu sabiedrību. Sadarbībā ar Livonia Print un Bonnier Books mēs (drukātās) grāmatas padarām videi draudzīgākas,” skaidro Lessebo Paper izpilddirektors Jenss Olsons.

Bonnier Books ražošanas direktors Markuss Guldstrands papildina: “Mūsu uzņēmums ir izvēlējies ilgtspējīgu biznesa modeli, kam turpmākajos gados izdevējdarbībā jāieņem vadošā loma. Sadarbība ar Lessebo Paper un Livonia Print jaunās papīra šķirnes izstrādē ir solis tuvāk mērķa sasniegšanai. Mēs izmantosim šo fantastisko grāmatu papīru, jo esam apņēmušies aktīvi veidot ilgtspējīgu mūsu nozares nākotni.”